Egy pontot megmentett csapatunk a hajrában

A labdarúgó NB II 21. fordulójában a 11. helyen álló Tiszakécske a 18. Kozármislenyt fogadta. A mérkőzés egészében jobban játszott a vendégcsapat, s talán el is hitte már, hogy zsebben a három pont, a véghajrában azonban két gyors góllal pontot mentett a Tiszakécskei LC (2–2).

Jól kezdte a mérkőzést a vendég kozármislenyi csapat: a 15. percben Vajda Roland egy indítás után középen lefutotta Máté Zsoltot, majd Antal lábai között a kapu közepébe gurított. 0–1

Továbbra is a vendégcsapat volt a kezdeményezőbb, több helyzetnél is Antal Botondnak kellett hárítania. A 37. percben egy tizenegyest is kivédett a hazai kapus. Vajda Roland laposan, a jobb alsó sarok felé lőtt labdáját ütötte ki az alapvonalon túlra. Ennek köszönhetően az első félidőben már nem változott az eredmény.

A második félidőben ismét a Kozármisleny dominált, aminek meglett az eredménye, Vajda Roland a 62. percben megszerezte második gólját. Bartha László vezette be a labdát a kécskei kapu előterébe, majd a jobb oldalon üresen érkező Vajda elé passzolt, aki higgadtan gurított a kapu bal oldalába. 0–2

A félidő hátralévő részében a jól kontrázó vendégek több nagy helyzetet is kihagytak, s a futball örök törvényszerűsége szerint ezek az elpuskázott lehetőségek megbosszulták magukat. A 89. percben a kapu előterében flipperezett a labda, amely Várkonyiról Lékai kapujába pattant (1–2). A hazaiak mindent egy lapra tettek fel, és a 92. percben Zamostny lövése átjutott Lékain, így a kapu előterébe érkező Biben gólra tudta váltani a lehetőséget. 2–2

A döntetlennek köszönhetően a Tiszakécske maradt a 11. helyen, még a Kozármisleny egy helyet visszacsúszva a 19. pozícióban várja a folytatást.

2023.01.29. Merkantil Bank Liga NB II 21. forduló

Tiszakécskei LC– HR-RENT Kozármisleny 2–2 (0–1)

Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Nazsa Tamás, Tőkés Róbert)

TISZAKÉCSKE: Antal B. – Balázs B. (Oláh M., a szünetben), Végső, Máté, Farkas N. – Erdei C. (Szekér, 58.), Pongrácz (Biben, a szünetben), Kiss N. (Winkler, 69.), Vachtler – Zamostny, Geiger (Vólent, 69.). Vezetőedző: Klausz László

KOZÁRMISLENY: Lékai – Gajág, Horváth D. (Kun B., a szünetben), Turi, Várkonyi – Kosznovszky (Nagy E., 84.), Tölgyesi, Vajda R. (Gránicz, 73.), Bartha L. (Károly B., 74.) – Vogyicska (Kotroczó, 66.), Sági. Vezetőedző: Szekeres Zoltán

Gólszerző: Várkonyi B. (89. – öngól), Biben B. (90+2.), ill. Vajda R. (15., 62.)

Klausz László: Nincs jó érzésem a mérkőzéssel kapcsolatban. Nyilván az utolsó öt-tíz percnek örülök, de a meccs képe nem azt tükrözte, amit a felkészülés során láthattunk. Nagyon sok volt a hiba a játékunkban. Elégedetlen vagyok a látottakkal. A Kozármislenynek erőssége a kontrajáték, ezt most is láthattuk. Többet várok az egy-egy elleni szituációknál a játékosoktól.

Szekeres Zoltán: Az első félidőben nagyon rosszul játszottunk. A szünetben több módosítást megbeszéltünk, és új célirányt határoztunk meg, amire jól reagáltak a játékosok. A második félidőben szignifikánsan mi voltunk a jobb csapat. Minden területen uraltuk a játékot, és sok góllal kellett volna megnyernünk a mérkőzést. Sajnos, kimaradtak a helyzeteink. Nagyon fájó így ez a pontvesztés.