Idegenbeli győzelemmel zárult a bajnoki idény

Habár csapatunk kiesése már korábban eldőlt, a Tiszakécskei LC egy hat mérkőzéses veretlenségi szériával zárta az NB II-es idényt, köszönhetően annak, hogy 2-1-es győzelemnek örülhettünk Csákváron.

2024.05.26. Merkantil Bank Liga NB II 34. forduló

AQVITAL FC Csákvár–Tiszakécskei LC 1–2 (1–1)

Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 400 néző. Vezeti: Kovács Imre (Bana Gergely, Máyer Gábor)

Csákvár: Perczel –Murka, Karacs (Babós, 60.), Gregor Z. (Szalai P., 75.), Nahirnij – Major M. (Farkas A., 58.), Mészáros D., Szakály D. – Tamás N., Nagy Z. (Simon A., 60.), Yablonskyi (Fejős, 58.). Vezetőedző: Tóth Balázs

Tiszakécske: Kiss Á. – Lehoczky, Viczián, Grünwald– Kocsis D. (Kryvotsiuk, 89.), Bencze (Czékus, 82.), Szőr, Bertus (Szekér, 89.), Balázs B. – Torvund (TakácsT., 89.), Vajda R. (Gyurján, 63.). Vezetőedző: Balogh Pál

Gólszerző: Kocsis D. (0–1) a 27., Nagy Z. (1– 1) a 45., Szőr (1– 2) a 68. percben

Balogh Pál a Tiszakécskei LC vezetőedzője klubunk honlapjának úgy nyilatkozott a mérkőzés után:

Ma végig magabiztos játékot nyújtott labdarúgó csapatunk. Az ellenfél lehetőségei csak ki nem kényszerített hibákból adódtak, de ez nem befolyásolta a mérkőzés végeredményét. Számtalan helyzetünk volt és több kapufát is lőttünk.

Ez a hat mérkőzéses veretlenségi széria megmutatta, hogy sikerült elérni a srácoknál, hogy a végsőkig küzdjenek. Még azután is, hogy már meghúzták a vonalat felettünk. Az a sportemberi nagyságukat is mutatja, hogy még ezek után is megtettek mindent a győzelemért.

Tóth Balázs: Megvolt a lehetőségünk, hogy kipróbáljuk az elmúlt hónapokban kevesebb lehetőséget kapó játékosainkat. Ebből a meccsből is tanultunk. (nso.hu)

Ezzel zárult tehát az NB II 2023-2024-es idénye. Feljutott a Nyíregyháza Spartacus és az ETO FC Győr, még kiesett a Mosonmagyaróvár, a BFC Siófok, a Tiszakécskei LC és a PMFC. Csapatunk a 16. helyen zárt, 34 ponttal. 4 pont kellett volna még a bennmaradáshoz. A tabellára nézve, ami rendkívül érdekes az a gólkülönbség, gárdánk -7-es mutatója a többi körülöttünk lévő csapathoz viszonyítva…

Szurkoljunk a következő szezonban is a Tiszakécskei LC-nek!